answersLogoWhite

0

You need to know the price per gallon.

4000 miles/21 mpg =190 gallons

cost = 191 x price per gallon.

If gas is $4.00 per gallon, that is 191 x 4 = $760

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?