answersLogoWhite

0


Best Answer

paprika

User Avatar

Wiki User

โˆ™ 2009-10-06 20:14:26
This answer is:
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
User Avatar
Study guides

๐Ÿ““
Create a Study Guide

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: If it costs 3.20 to make one cut on a log how much would it cost to cut a log into 4 pieces?
Write your answer...
Submit
Related questions

If it costs 3.00 to make a loaf of bread how much would it cost to buy?

Yes


If it costs 3.20 to make one cut on a log how much would it cost to cuta log into 4 pieces?

A log would need three cuts to make four pieces. Here are 4 pieces. The "." represents each of the cuts. =.=.=.= So, 3 cuts at 3.20 per cut is 9.60 3 x 3.20 = 9.60


How much does it cost to make a million Valves?

The cost to make 1 million else would depend upon the type of valve that is being made. If they fell being made costs one dollar it would then cost $1 million to make 1 million of them.


How much do US Aircraft carriers cost?

The Nimitz-class aircraft carrier costs about $4.5 billion to make. The Gerald R Ford aircraft carrier cost would cost about $14 billion including research and development costs.


What does it cost to make a dime?

It approximately costs 3.9 cents to make a dime.


What is the benefits and costs derived from the choices you make?

the opportunity cost


What does it cost Burger King to make a burger?

it costs them £1.50


Horoscope Would a pieces and a pieces make a couple If not then who best suits pieces?

Yes, or Cancer/Scorpio would be a good match for you.


How much did titan the robot cost to make?

Titan The Robot costs £10,000 to make.


What is the difference between fixed cost and sunk cost?

A fixed cost is a cost that will not change in total regardless of output. For example, no matter how much output you produce, rent expense is generally going to remain unchanged. A sunk cost is a cost that has already been incurred, and thus shouldn't factor into management decisions. For example, if you were making a decision about whether to manufacture a material rather than buy it from an outside provider, you would only care about which costs would change as a result of the decision. Any costs that would be the same regardless of whether you make or buy would be considered sunk costs.


How much does it cost to make a gps?

50% or less of what it costs you to buy it.


How much does it cost to make tennis shoes?

it costs very little..


What is reduce cost?

Reducing costs is when you make the amount you spend smaller.


What is running cost's?

Running costs in are associated with companies and businesses. The running costs are simply the amount of money needed to make the company "run". Running costs include staff payment, electricity costs and resources etc. Running costs are the cost for day-to-day running of the business


Would Aries and pieces make a good couple?

Only if the pieces were of cake.


Where can I find rotors and what do they generally cost?

Generally it costs anywhere between $10-$35/rotor to have them resurfaced. The cost of replacements would depend on the year, make and model of the car you are driving.


How much does it cost to make a gps satelite?

It costs millions to make it, and more millions to get it into orbit.


What is the estimated costs of running a flower shop?

About 10% less than you'll make. Fixed costs/ Variable costs? Cost of spoiled unsold flowers/


How do you use the word cost in a sentence?

The apple costs 86 cents. Tom will analyze the cost of the product. Even though I would like to make a profit, I will sell the wagon to you at cost.


In management accounting what are relevant costs?

Relevant cost is that cost which will be affected due to the decision company going to make.


How much did it cost to make the movie avtar?

avatar costs about $500 MILLION


If cardboard costs 0.05 per 100 square centimeters how much would it cost to make 100 boxes?

Helps to know how big the boxes are.


How much does it cost to make a Bugatti Veyron?

it costs $5 million dollars to make a Bugatti Veyron


How do you make sure costs are reliable?

the way that you can make sure that cost's are reliable is by you letting me bang your mom


If you have a normal cake What is the maximum number of pieces you can make with only 4 straight cuts?

You would have 8 pieces of cake. A: I can make ten pieces.