answersLogoWhite

0

You can find this out by multiplying the price for one bushell by 3, which is $6.45. Since 6.45 is more than 5.76 it would be a better deal to buy them at $2.15 per pound.

User Avatar

Wiki User

11y ago

What else can I help you with?