answersLogoWhite

0


Best Answer

The unit rate for 8.43 for 3 pounds is 2.81 per pound.

User Avatar

Elna Howe

Lvl 3
โˆ™ 2021-12-09 13:21:00
This answer is:
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
User Avatar
Study guides

Algebra

20 cards

A polynomial of degree zero is a constant term

The grouping method of factoring can still be used when only some of the terms share a common factor A True B False

The sum or difference of p and q is the of the x-term in the trinomial

A number a power of a variable or a product of the two is a monomial while a polynomial is the of monomials

โžก๏ธ
See all cards
3.72
โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…
335 Reviews
More answers
User Avatar

Ladarius Jenkins

Lvl 4
โˆ™ 2021-12-09 13:52:34

The unit rate for 8.43 for 3 pounds is 2.81 per pound.

User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: What is the unit rate 8.43 for 3 pounds?
Write your answer...
Submit
Related questions

What is the unit rate for 3 pounds?

The unit rate for 8.43 for 3 pounds is 2.81 per pound.


What is the unit rate 8.43 for 3 pounds?

The unit rate for 8.43 for 3 pounds is 2.81 per pound.


What is the unit rate for 30 and 3?

The unit rate for 30/3 is 10/1.


What is 843 divisible by?

843 is evenly divisible by 1, 3, 281, and 843.


What number is 843 divisible by?

843 is divisible by 1, 3, 281, 843.


What are the factors of 843?

The positive integer factors of 843 are: 1, 3, 281, 843


A rate in which the second quantity in the comparison is one unit?

The answer is a Unit Rate.<3


What is the unit rate of 11.49 for 3 packages?

5


What numbers go in 843?

1, 3, 281 and 843


What are the factors of the number 843?

1, 3, 281, 843


What is the unit rate of 6lbs?

3


What is the unit rate of 3 inches of snow in 6 hours?

The unit rate is 2! Hope this helps.


What is 12 over 3 as a unit rate?

12/3 = 4 per unit.


What is the unit rate for 3 for 1.5?

0.5


What is the unit rate of 3 to 5?

It is 0.6


What is the unit rate of 3 and 40?

It is 0.075


How many times does 12 go into 843?

843 ÷ 12 = 70 with remainder 3


Unit rate for 9 per 12 feet?

The unit rate would be 3/4 per foot.


What is the unit rate for 96 and 3?

5/15


What is the unit rate of 8 and 4?

3


What is the unit rate for 12 to 36?

It is: 1 to 3


What is the unit rate for 144 for 3?

48 each


What is 843 divided by 4 a remainder?

210.75


What is the unit rate of 195 miles in 3 hours?

Write as a unit rate . $600 in 5 weeks


What is the rate for 3 inches of rain in 6 hours?

the unit of rate is 20