answersLogoWhite

0


Best Answer

Cow grass can cost between $1.90 and $7.00 per square meter. Many places will only allow orders by 100 square meter or 1000 square meter increments.

User Avatar

Wiki User

โˆ™ 2014-10-07 01:00:54
This answer is:
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
User Avatar
Study guides
๐Ÿ““
See all Study Guides
โœ๏ธ
Create a Study Guide

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: Cost of cowgrass per square meter?
Write your answer...
Submit
Related questions

How do you Convert cost per square meter to cost per lineal meter?

The cost per linear meter is the cost per square meter times by the width of the roll.


What is the cost of laying carpet per square meter in south Australia?

Remodeling a house can be fun. The cost varies, based on the type of carpet. It can cost between $5 per square meter to $25 per square meter.


How do you convert the cost per square meter to the cost per square yard?

Multiply by 1.19599


How much does titanium cost per square meter?

per square foot titanium cost on avg. $215


How do you convert the cost per lineal meter to the cost per square meter?

You cannot - you need information about the width.


What is the cost per square meter?

2000


How much does it cost per square meter to surface a track?

Any where from 15.00 per square meter up to $50.00 per square meter. Thus for a 3000 Square Meters [13mm polyurethane surface] 3000 square meters can cost $150,000.00. The more surface area and higher quality materials may cost more.


What is the average cost of leather per square foot?

What is the average cost of leather per meter


How do you calculate price per square meter?

To calculate the price per square meter, divide the total price by the total number of square meters. For example, if a piece of cardboard with an area of 10 square meters cost 5 dollars, the price per square meter would be (10 m2)/($5), which comes out to be 50 cents per square meter.


How much does satin cost?

From a few dollars a square meter to thousands of dollars per square meter, all depending on the quality.


How much does kangaroo leather cost?

$100 per square meter


How much did the autobahn cost?

30 marks per square meter


How much per square meter does Bermuda grass cost?

£1


How much do revetments cost?

They can cost around £1000- £1500 pounds per square meter.


How much does it cost to buy a place for kangaroo?

leather cost $ 100 per square meter


How do you calculate cost per sq meters?

That would depend what information you are given. The cost of floor tiling is often already expressed per square meter. If you know the total cost of a certain floor, you can divide by the area to get the cost per square meter.


If a carpet cost 15.00 per square yard how much for 5 meter by 5 meter room?

About $450.00


What is the average cost per square meter for building a house in Germany?

10


How much does fiberglass insulation cost per square meter?

it costs about £600


How much do Double glazed windows cost?

$59.99 per square meter


Average price per sq to replace roof?

the average cost is $75 per square meter\


Is 9.34 per square meter 30.64 per square meter?

No.


What is the conversion for kg per square meter to pounds per square yard?

1 kg per square meter = 1.84 lbs per square yard 1 lbs per square yard = 0.54 kg per square meter


What is the construction cost per square meter of industrial buildings in the UK?

$30 each


How much does tarpaulin cost per square meter?

It depends on what part of the world you are buying it in.