3,000 liters will cost $1,920.00
Quite a bit. 3000 km @ 11 liters of diesel per 100 = 330 liters. 1.20 per liter = $396.00 and as fuel is 20% of what it costs to run a car call it $1980.00
It costs 80 per liter.
27.90
97
40 liters x $0.42 per liter is $16.80 16.80
£25.11 = 31 x £0.81
$60.16
There are approximately 0.59 liters in 20 fluid ounces. To calculate the cost per liter, you first need to find the total cost, which is $2.00. Then, divide the cost by the volume in liters to get the cost per liter. The cost per liter in this case would be approximately $3.39.
It would be 18 x 63.00 =1134
The cost of 2.25 liters at 28p per liter would be £0.63, or 63p.
Rounded to the nearest rupee-cent, 240/158 = 1.52 Rupees.
If 312 litres of something cost 936.00 dollars, the unit price (cost of one) would be 3.00 dollars.