answersLogoWhite

0

3,000 liters will cost $1,920.00

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does it cost to drive to Tennessee?

Quite a bit. 3000 km @ 11 liters of diesel per 100 = 330 liters. 1.20 per liter = $396.00 and as fuel is 20% of what it costs to run a car call it $1980.00


If 12000 liters cost 150 how much is it per liter?

It costs 80 per liter.


What cost is 28.5 liters of petrol if a liter of petrol is 97.9?

27.90


If 4 liters of motor oil cost 3.88 what is the price for 1 liter?

97


If gas costs 42 cents a liter how much will it cost to fill a 40 liter tank?

40 liters x $0.42 per liter is $16.80 16.80


What is the cost of 31 liters of petrol at81p per liter?

£25.11 = 31 x £0.81


If gasoline cost 108.2 cents per liter and your tank takes 47 liters to fill up how much will it cost?

$60.16


If you have 20 fluid ounces at 2.00 a bottle what is the cost per liter?

There are approximately 0.59 liters in 20 fluid ounces. To calculate the cost per liter, you first need to find the total cost, which is $2.00. Then, divide the cost by the volume in liters to get the cost per liter. The cost per liter in this case would be approximately $3.39.


How much is the cost of 18 liters if the price of 1 liter is 63.00?

It would be 18 x 63.00 =1134


What is the cost of 2.25litres at 28p per litre?

The cost of 2.25 liters at 28p per liter would be £0.63, or 63p.


If 158 liters of oil cost 240 rs then what will the cost of one liter?

Rounded to the nearest rupee-cent, 240/158 = 1.52 Rupees.


If 312 liters cost 936.00. how much is one liter?

If 312 litres of something cost 936.00 dollars, the unit price (cost of one) would be 3.00 dollars.