That depends on how much they cost and how much a "1" is worth.
The first of these is pretty variable, and the second is ambiguous at best, so looks like you're not getting a definitive answer.
36 pies
six (6)
1
7
If it weighs one kilogram on the moon, it will have about six times as many apples as a bag of 1 kilo apples on earth.
1 for $0.50 therefore $13.50 / $0.50 = 27 apples
15 apples.
the answer is 4 pounds because for every two apples you buy you get one
1
how many apples costing 8 cents can i buy with 50 cents 50 multiply by 8=400
8 apples
6.02 * 10^23 or 602,300,000,000,000,000,000,000 apples.
1 lb. = about 4 small apples 1 lb. = about 3 medium apples 1 lb. = about 2 large apples
36 pies
six (6)
A pear is the same price as three apples. He would buy 9 pears and 9 apples.
Take the number of apples she has (2), and subtract how many apples she gave away (1.) 2 - 1 = 1 So, Kiki would have 2 apples left.