40 x 5.75 = 230
The 25 pens, because they cost 0.19 each, whereas the 40 pens cost 0.20 each.
-23/40 or -.575 -23/40 or -.575
.575
575/1000 = 23/40
575/1000 or 23/40
23/40
132.85 Figure out how many packs you would need to purchase enough of each item, and then multiply by the cost of each pack. 240 pens at 6 pens/pack, means you need 40 packs. 6 staplers at 2 staplers/pack means you need 3 packs. 40 x 2.35 = $94.00 3 x 12.95 = $38.85 Total Cost = $132.85
It depends. In the U.S. new they generally cost about $525 to $575, but that varies. Used, they generally run about $400 to $450.
-0.575 = -575/1000 = -23/40
240 pens & 6 staplers. p=pens, S=stapler 240p/6=40 and 40*$2.35=$94 6s/2=3 and 3*12.95=38.85 $94+$38.85= $132.85
40$ each
40 each