4
$6 in New Hampshire
the one i get are about 60
A bale of rice straw typically weighs between 40 to 60 pounds, depending on factors like moisture content and packing density.
5'x6' round bale weighs 1100lbs
it depends on the quality of the hay if a square bale contains alalfa then it should cost around 5 dollars in West Virginia. A round bale costs 10 dollars from a farm. but if you purchase it at southern states it will be 6 dollars for a lesser quality of a square bale
A bale of pine straw typically weighs between 10 to 40 pounds, depending on the size and density of the bale.
"Average" doesn't mean very much in this case. I suppose you could say the average is about 1,000 pounds or so, since hay bales can range from as little as 40 or 50 pounds to well over 2,000 pounds.
One square meter = ~1.2 square yards.
1 (square meter) = 10.7639104 square feet.
$20.30(:
One square meter of area.
One square meter = about 10.764 square feet.