answersLogoWhite

0

Divide by 1000.

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How do you calculate cost for basic offset printing cost?

First you should calculate paper cost (height X width X gsm(grams per sq mtr)) / 1550 = weight of 1 sheet (in grams) then you can calculate total sheets cost then printing.............................


How much will 35 grams of copper cost if 14 grams of copper cost 80 dollars?

35 grams of copper will cost $200. Since 14 grams cost $80, we can calculate the cost per gram by dividing $80 by 14 to get the cost per gram. Then, we can multiply the cost per gram by 35 to find the total cost for 35 grams.


What is the cost of 350 grams of gold?

The cost of 350 grams of gold would depend on the current market price of gold per gram. To calculate the total cost, you would multiply the price per gram by 350.


How do you calculate cost per sq. meter?

That would depend what information you are given. The cost of floor tiling is often already expressed per square meter. If you know the total cost of a certain floor, you can divide by the area to get the cost per square meter.


How much will 16.3 grams of 18ct gold cost?

To calculate the cost of 16.3 grams of 18ct gold, you would need to know the current market price of gold per gram for 18ct purity. Then, you would multiply the weight of the gold (16.3 grams) by the price per gram to get the total cost.


500 grams cost 28 pence What is the cost of 1500 grams?

Assuming that there is no quantity discount, 1500 grams would cost 84 Pence.


How do you calculate cost of dedt?

Calculate cost of debt for what??????


How do you calculate the selling price if you know the cost and gross profit percentage?

Cost = Selling Price - Gross Profit By using this formula or method easily we can get the selling price of the product


How do you calculate cost of fabric using grams per square meter - I wanto to know a new price using a known weight in grams per square meter?

This question is very open ended. Do you want to convert a current price to a price in grams per square meter or: Do you want to calculate a new price using a known weight in grams per square meter. Answer those. I will check back... here is formula to calculate the cost of the material, 1: cost of the febric, (warp+weft)/(20*count of yarn) and multiply this by width of yarn and then *(1.09361/40) than *rate of the yarn. 2: cost of the interlacing, weft * rate of weaving 3: mending charges, 4: frieght charges, us$ rate*conversion+local frieght whole divided by quality of fabric add all these costs,this will be the per metere cost of the fabric


How much does 5 grams of gold cost?

The cost of 5 grams of gold can vary depending on the current market price of gold. As of [current date], the price of gold is [current price per gram], so you can calculate the cost by multiplying the price per gram by 5.


What is the function of a bud scale?

To make sure your getting what you paid for. Or to split up a larger quantity into smaller easily distributable quantities. Name Weights Cost nick- .8 grams $5+ dime-1.5-1.7 grams $10+ eighth- 3.5 grams $20+ quarter- 7 grams $30+ half- 14 grams $50+ O(ounce)- 28 grams $100+ Weight varies slightly, Cost varies based on location, seller,and type of "Product"


How much money is for a 3.5 g?

The cost of 3.5 grams of a product can vary depending on what you are buying. To determine the price, you would need to know the price per gram. You can then calculate the total cost by multiplying the price per gram by 3.5.