If 6 cans of soft drink cost $4.20 how much would it cost if I bought 10?
So first we work out how much it cost to buy 1.
4.20 divided by 6 = 0.70
It cost 70 cents for 1 can of soft drink.
Next we work out how much for ten.
0.7 x 10 = 7
This means that it costs $7 to buy 10 cans of soft drink.
On a hot day water would be the best, but if you want something tasty and refreshing, drink Nestea. It works wonders
The best way would be to show a receipt that you bought it.
Drink enough water or energy drink if available. Any fluid would be okay.
You may qet sick and it would be a bad taste and your best decisition is not drink cookinq qrease at all I mean why would you ? .
I think decaf but the best SWEET TEA (my fave drink)would be McDonalds:)
A Locksmith shop, the dealership, or Ebay would be your best sources.
Bottled water that is purified would be best.
A massage chair would be a great idea.. they are the best, my mother just bought one for the other day and it is the best. I don't know how i can live without it
Crookwell or Rankensprings, are the best possible answers! Cause who would want to drink water out of a crook well? not me!
Any kind of share is best bought online. But if your looking into buying the big ones like persay samsung, the i would highly recomend that you use a personal stock broker.
Most people would probably say beer or tequila.
The best bet would be Amazon or the official Sony store. If you want to buy them off the internet, the best bet would be calling your local music stores and such.