yea-
7.99 dollars
About a $1.00 or less maybe
A 6ft sandwich will cost anywhere from $3 to $6. If you get one of their eight five dollar foot longs, its' five dollars. Any other foot long will be $5 to $8.
An example of A-S-V-O-A (Agent-Subject-Verb-Object-Adverbial) pattern in a sentence could be "The chef (A) skillfully (A) prepared (V) the delicious (O) meal (S)." In this sentence, the agent is the chef, the subject is the meal, the verb is prepared, the object is delicious, and the adverbial is skillfully. This pattern helps to clearly identify the roles of each element in the sentence structure.
they actually spent $40,000 on their trip
68 dollars
That depends on how much butter you spread on the bread when making the sandwich.
Nowadays it would cost 400.000.000. But it actually costed 7.500.000 (dollars of 1912).
I really don't know Actually they get paied 2000,000 dollars.
Well actually it costed $200 million dollars and $123 dollars in today's dollars to build the ship.
That depends what is in the sandwich. A PB&J can sit out much longer than a tuna fish salad sandwich (which shouldn't sit out much at all - make and eat).
In Sweden,, a sandwich costs approximately 40 currency