7.3*20 = 146 dollars
73 kg is approximately 11.5 stone.
$8.78 / kg.
73 kg is approximately 11.5 stones.
$3.75 per pounds is equal to $8.27 per kg
11.5 stone is about 73kg
73 kg is equivalent to approximately 11.5 stones.
The total cost of the 20 kg of apples at Rs 15 per kg is 20 kg * Rs 15/kg = Rs 300. The total cost of the 10 kg of apples at Rs 20 per kg is 10 kg * Rs 20/kg = Rs 200. The total weight of apples is 20 kg + 10 kg = 30 kg and the total cost is Rs 300 + Rs 200 = Rs 500. Therefore, the average cost per kg is Rs 500 / 30 kg = Rs 16.67 per kg.
73 kg = 11.4 stone
27 Dollars
1 pound = 0.45359237 kilograms
1 kg = 1000 grams so 7 dollars per kg = 7 dollars per 1000 grams. Dividing by 2: 3.5 dollars for 500 grams.
3.99$/1lb * 1lb/0.453 kg = 8.80$/kg