answersLogoWhite

0

The answer depends on which country you live in.

User Avatar

Wiki User

7y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What was the price of 1 lb of sugar in 1969?

In 1969, the price of 1 lb of sugar was approximately 12 cents.


What is the average price of broccoli?

The price will vary from about $2.99 to about $4.99 in Australia that is


What is the Price of 1 lb of pork chops?

it depends on which store you are shopping at.


What is the price of 1 lb of sugar?

Here in Virginia its about 2 bucks.


What was the price of 1 lb of watermelon on the 1940's?

10 cents


What is the price of NO. 2 copper for recycling?

Current scrap metal price is below on Feb 26. 2010 ( fas main port of US , min 40000 lb ) bare bright wire : $ 3.19 lb #1 copper scrap : $ 3.06 lb #2 copper scrap : $ 2.97 lb


What is the cost of 1lb 12oz of smoked tukey at a price of 5.40 per pound?

There are 16 oz in a pound, so that 1 lb 12 oz = 1 lb + 12 oz x 1 lb / 16 oz This is 1 + 12/16 = 1.75 lb. At 5.40 per pound, we have 1.75 lb x 5.40 / 1 lb This is 1.75 x 5.40 = $9.45 I will answer all your math problems with detailed solutions. See my profile for more information.


What is the price of kosher salt?

Amazon is selling a 3-lb bag at about $3 a pound, or a 12-pack of 1-lb containers at less than $2 a pound


What is the price of Kentucky Legend Ham?

The price an availability of this product will vary widely depending on location and flavoring of ham. The price of this ham ranges from $3.17/lb-$5.67/lb.


Where is a chart that converts price per pound to price per kilogram?

Use any chart that converts kilograms to pounds. Then take the price per lb, look it up in the kilogram side and the value in the pound side is the price per kg. eg £3.25 per lb: Convert 3.25 kg to lb: 3.25 kg ≈ 7.17 lb → £3.25 per lb is (approx) £7.17 per kg


How heavy is a broccoli?

An average head of broccoli weighs about 1/2 pound.


What is the price of tofu?

In California, about $1.50/lb.