answersLogoWhite

0

price per ton 40/70 fracturing sand

User Avatar

Wiki User

8y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the average price of sand per yard?

$15 per yard.


How much is sand worth per pound?

The price of sand varies widely depending on factors like location, type of sand, and quantity purchased. On average, the price of sand can range from $5 to $30 per ton, which equates to roughly $0.0025 to $0.015 per pound.


What is the going price per ton of 100 mesh and 20 40 frac sand?

28 dollars per ton for 100mesh and 90 dollars per ton for 20 40


What is the average price of installation from Bruce Hardware Floors?

The average labor price for installation of prefinished wood flooring is $2.00-$3.50 per square foot. The average prices to install, sand and finish unfinished wood flooring is $4.00-$7.00 per square foot.


What is sand's specific heat?

This varies with the exact composition of the sand. For pure quartz sand it is 830 J per kg per degree C.


How to Convert price per pound to kilograms per pound?

You need to divide the price per pound by the price per kilogram. (Price per pound)/(Price per kilogram) = Kilograms per pound Alternatively, I could just tell you that 1 pound = 0.45359237 kilograms


The price per kg is 91.71. What is the price per pound?

41.69 per pound.


How do you convert price per kilograms to price per pound?

A kilogram is 2.2 pounds. So divide the price of a KG by 2.2 and that is the price per pound.


How much does 1 cubic foot of sand cost?

The cost of 1 cubic foot of sand can vary depending on factors such as location, type of sand, and supplier. On average, the price can range from $5 to $20 per cubic foot. It's best to check with local suppliers for specific pricing information.


What is the price per ton of sodium?

sodium price per ton


What is the volume of sand?

The volume of sand is about 1,602 grams per cubic centimeter. That is the equivalent of 0.926 ounce per cubic inch.


How do you convert price per pound to price per kilogram?

divide price by 2.2 kg/lb