answersLogoWhite

0

650 ÷ 16 = 40.625 gallons

Times 40.625 by the cost of 1 gallon of petrol in your country.

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much would gas cost at 2.50 gallon if car gets 25 miles to gallon and your traveling 869 miles?

86.90


If your traveling 1084 miles and gas is 3.25 per gallon and my car gets 20 miles per gallon how much will that cost?

175.5


If your traveling 800 miles and gas is 2.00 per gallon how much would that cost?

it depends on how many miles your vehicle gets to the gallon


If your traveling 2010 miles and gas is 2.20 gallon they car gets approx 29 miles to a gallon how much would that cost?

$152.48


If your traveling 275 miles getting 33 miles per gallon and gas is 3.00 per gallon how much will it cost?

It will cost you roughly 25 dollars to travel 275 miles on a 33 gallon tank.


You will be traveling 1700 miles getting about 20 miles per gallon on your SUV and gas is 4.00 how much will it cost?

136.00


If your traveling 3000 miles and gas is 4.50 per gallon and the car gets 28 miles per gallon how much would that cost?

3000/28*4.5= $482


Traveling 1635 miles and gas is 1.75 per gallon and the car gets 10 miles per gallon how much would it cost?

163.5 * 1.75 = 286.12500 $286.13


If your traveling 3000 miles and gas is 2.50 per gallon and the car gets 18 miles per gallon how much would that cost?

3000 (miles) divided by 18 (milespergal) multiplied by 2.50 (costpergal) COST $416.67


If you're traveling 1964 miles and gas is 2.75 per gallon and the car gets 28 miles per gallon how much would that cost?

1964/28*2.75= $192.982 total miles divided by miles per gallon times by total gallons by fuel cost = total cost for trip


If traveling 3000 miles and gas is 4.50 per gallon and car gets 16 miles per gallon how much would gas cost?

(3000/16)*4.50= $843.75


How much will it cost to drive 2400 miles in a car that gets 25 miles per gallon if gas is 3.30 per gallon?

Divide 2400 miles by 25 miles per gallon (96). This will be the number of gallons used. Multiply the gallons used by the price (3.30 per gallon) and the result ($316.80) is the cost of traveling 2400 miles.