Varies, in some vending machines it will cost $1.75, however it can go as low as about 75 cents if buying in bulk.
Each bottle cost 14.6 cents
Silver prices fluctuate daily. As of today (24 April, 2012), the price is $30.70 in US dollars per ounce.
how much can it hold?
If it is not thicker than 1/4" and doesnt weight more than an ounce it is .44 cents.
8-4-11>>> This is a American Silver Eagle 1 ounce bullion coin. It is one ounce of pure silver.
Beer, soda or water?
The cost per ounce for the 20-ounce bottle is 8 cents per ounce (1.60 / 20), and for the 32-ounce bottle it's 6 cents per ounce (1.92 / 32). The difference is 2 cents per ounce, making the 32-ounce bottle cheaper.
According to the official Gatorade website, the typical Gatorade beverage contains 14 grams of carbohydrate per every eight ounce serving.
it cost on depending on the amount of gatorade, usually around 8 dollars for a liter it cost on depending on the amount of gatorade, usually around 8 dollars for a liter
get pomped
GO ASK ARGENTINA
To find the cost per ounce, divide the total cost by the number of ounces. For example, if an item costs $5 and weighs 10 ounces, the cost per ounce would be $5 divided by 10 ounces, which equals $0.50 per ounce.
Depending on where you live, you can expect to pay between 30 and 50 cents per ounce for sesame oil, so a 6 ounce bottle will cost between $1.80 and $3.00
1.29/12 = 0.1075But that's not accurate, because you're alsopaying something for the can or the bottle.
a bottle would cost around $30.
$11,000 per ounce
A ounce of gold costs 500dollars