They weigh (47) times (the weight of 32 candy canes).
Since candy canes come in various sizes, they have various weights.
Since candy canes come in various sizes, they have various weights.
You divide 400 by 12 to find how many dozens are in 400, then multiply that by 89. : )
Viel
Usually, (in Ontario) it costs $5.00. Maybe $6.00.
I'm not sure,but candy canes are two dollars for a box of twelve.Peppermint sticks shouldn't be much more.
The cost of candy canes in America typically ranges from $2 to $10 for a standard package, depending on the brand, size, and store. Seasonal sales and bulk purchases can also affect prices. Specialty or gourmet candy canes may be more expensive, while generic brands might be on the lower end of the price range.
The answer depends on the quantity of candy.
2 ounces
One Mentos candy typically weighs about 2.7 grams.
Enough to get you to Moscow.
On average, one Smartie candy weighs about 1 gram.