answersLogoWhite

0

it would be $2. 93, because 45*3 equals $1.35, and 79*2 equals $1.58.. so therfore you add $1.35 to $1.58 and your answer is $2.93..

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?

Related Questions

Would a candy three candy bars for ninety-nine cents be better than four candy bars for one dollar and twenty-five cents and why?

The 4 candy bars for 1.25 would be better because .99 divided by 3 is .33 cents per bar while 1.25 divided by 4 is only .31 cents per bar


What is the cost of a candy bar in 1966?

1960s - $ 0.05I remember getting 10 for a 1.00 in 1960.


How much did a coke cost in 1989?

A six ounce bottled Coke (there weren't any larger colas at that time) cost six cents plus two cents for the bottle deposit. They washed and sterilized the bottles and refilled them at the Coca-Cola plant.


If Jimmy had 10 dollars and he went to the candy store and bought 45 candies at 6 cents each and 20 at 2 cents each Would he have enough to buy a 3 dollars lollipop?

yes he would, he would have three dollars and 90 cents left.


What to sell at school?

well you can sell all kinds of candy at school like candy bars but your grandma might make you run for three ours straight and a couple days later you will have a siezure


What are the change combinations to make seventy eight cents?

three twenty five cents, and three one cents


What is three-fourths of a dollar?

Seventy five cents. If a dollar is 100 cents, and a quarter is 25 cents, then three quarters or 3/4ths are 75 cents.


The number of candy canes three dosen?

36 candy canes equal three dozen.


What candy has the trios?

Three Musketeers is the candy bar with a trio.


How do you write 3 cents as a decimal?

Three cents = 0.03


What are the three flavors of candy corn?

The three flavors of candy corn are typically vanilla, orange, and chocolate.


What does three tenthgs plus 1 fourth 25 cents 30cents 55 cents 66 cents?

55 cents