it would be $2. 93, because 45*3 equals $1.35, and 79*2 equals $1.58.. so therfore you add $1.35 to $1.58 and your answer is $2.93..
The 4 candy bars for 1.25 would be better because .99 divided by 3 is .33 cents per bar while 1.25 divided by 4 is only .31 cents per bar
1960s - $ 0.05I remember getting 10 for a 1.00 in 1960.
A six ounce bottled Coke (there weren't any larger colas at that time) cost six cents plus two cents for the bottle deposit. They washed and sterilized the bottles and refilled them at the Coca-Cola plant.
yes he would, he would have three dollars and 90 cents left.
well you can sell all kinds of candy at school like candy bars but your grandma might make you run for three ours straight and a couple days later you will have a siezure
three twenty five cents, and three one cents
Seventy five cents. If a dollar is 100 cents, and a quarter is 25 cents, then three quarters or 3/4ths are 75 cents.
36 candy canes equal three dozen.
Three Musketeers is the candy bar with a trio.
Three cents = 0.03
The three flavors of candy corn are typically vanilla, orange, and chocolate.
55 cents