Not for me. I love chocolate but hate candy.
Chat with our AI personalities
There both the same, $4 for 16 ounces = $1 per 4 ounces $3 For 12 ounces = $1 per 3 ounces Depends how much candy you want!
If you have 56 pieces of Fudge weighing 1 ounce per piece there would be 56 ounces worth of Fudge. We know that there are 16 ounces per pound. So 56 ounces of chocolate / 12 ounces/lb = 3 pounds 8 ounces.
8 ounces
0.08 per ounce
2 quarters = oz No it's not there is 4 quarters in a ounce 2 quarters = half ounce