5.99 per yard
Chat with our AI personalities
55
60 miles per hour = 1,760 yards per minute (often referred to as "one mile")
To find interest rate you multiply the price by the time by the percent
At a rate of $15 per yard, Nina will earn $90 for mowing 6 yards.
you can compare two measurements using ratios to find the unit rate.