answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

1 kg of apples is how many cups of apples?

1


How many apples is kg?

It all depends on the size of each apple and it's weight.


What is heavier half kg of apples or 700 g?

1 kg = 1000 grams 1/2 kg = 500 grams 700 grams is heavier


How many much will it cost if apples were 3.98 kilogram and you wanted half a kg?

The question is incomplete. but one can interpret it as cost of apples be $3.98 per kg. therefore for half kg it will cost $1.99.


A kilogram of a apples is 1.2 what is the gram of the apples?

1.2 kg of apples is the same as 1200 g of apples.


If 4 apples weigh 1 kg about how many grams are in each apple?

Well, isn't that just a lovely question! If 4 apples weigh 1 kg, that means each apple weighs 250 grams. So each apple is like a little canvas of deliciousness, ready to be painted with flavors and enjoyed! Just remember, there are no mistakes in cooking, only happy little accidents.


A box of apples weighs nine kilograms plus the weight of half a box of apples What is the weight of a box of apples?

Box of apples = 9 kg + Half the weight of a box of applesThis can be written as...Box of apples = Half the weight of a box of apples + Half the weight of a box of applesThis means that 9 kg = Half the weight of a box of apples, so...9 x 2 = 18 kg


Johnny has 7 apples Mary has 1 apple how many apples do they have?

8 apples


How many apples in 1 mole of apples?

6.02 * 10^23 or 602,300,000,000,000,000,000,000 apples.


How many apples in one pound?

1 lb. = about 4 small apples 1 lb. = about 3 medium apples 1 lb. = about 2 large apples


Purchased 20 kg apples at 15 per kg and another 10 kg apples at rs 20 per kg what is average cost per kg?

The total cost of the 20 kg of apples at Rs 15 per kg is 20 kg * Rs 15/kg = Rs 300. The total cost of the 10 kg of apples at Rs 20 per kg is 10 kg * Rs 20/kg = Rs 200. The total weight of apples is 20 kg + 10 kg = 30 kg and the total cost is Rs 300 + Rs 200 = Rs 500. Therefore, the average cost per kg is Rs 500 / 30 kg = Rs 16.67 per kg.


If kiki had 2 apples and gave 1 away how many would she have left?

Take the number of apples she has (2), and subtract how many apples she gave away (1.) 2 - 1 = 1 So, Kiki would have 2 apples left.