Chat with our AI personalities
15
The answer will depend on how wide and deep the grout is applied!
6 kg for 2.40 is 28.6% more applesauce for your money than 6 lb for 1.40 .
The answer will depend on how deep a layer of sand.
Let the apples be 'A' pence per lb Bananas cost: (A-30) pence per lb Cherries cost: (A+72) pence per lb Cost of 2 lb of apples = 2A Cost of 3 lb of bananas = 3(A-30) Cost of 2 lb of cherries = 2(A+72) But: 2A+3(A-30) = 2(A+72) So: 2A+3A-90 = 2A+144 => 3A = 234 => A = 78 Therefore cherries cost: 78+72 = 150 pence per lb