answersLogoWhite

0


Best Answer

$45 with gas at $3 per gallon.

User Avatar

Wiki User

14y ago
This answer is:
User Avatar
User Avatar

jrgalindopedro

Lvl 1
2y ago
500

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much would 15 gallons of gas cost?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp
Related questions

How much would 50 gallons of gas cost?

at the price it is today then it would cost $175


If a gas tank holds approximatley 20 gallons of gas if gas cost 1.47 per gallon how much would a full tank of gas cost?

29.4 gallons, but for NovaNet users its 30


How much is 6.6 gallons of gas cost at 3.10?

To calculate the cost of 6.6 gallons of gas at $3.10 per gallon, you would multiply the number of gallons by the cost per gallon. So, 6.6 gallons x $3.10/gallon = $20.46. Therefore, 6.6 gallons of gas would cost $20.46 at $3.10 per gallon.


The amount of money spent at the gas station varies directly with the number of gallons purchased. When 11.5 gallons of gas were purchased the cost was $37.72. How much would 8 gallons of gas cost?

0.1605 cu ft


How much does 200 gallons of gas cost for a boat?

It cost 500.00 for 200 gallons of gas! Very expensive right!


How much money is 75 gallons of gas?

The cost of 75 gallons of gas will vary depending on the current price per gallon at the gas station. To calculate the total cost, you would need to multiply the number of gallons (75) by the price per gallon.


If gas cost 97 dollars a barrel how much would it cost a gallon at the service station?

A barrel is 42 gallons


How much gallons of gas would cost 15.00?

As of 1/10/11 you can buy around 5 gallons at $3 per gallon.


A gallon of gas cost 1.36 how much will 1 gallons cost?

$1.36


How much does 11 gallons of gas cost?

The cost of 11 gallons of gas depends on the current price per gallon at the gas station. You can calculate the total cost by multiplying the number of gallons (11) by the price per gallon.


How much money would it cost in gas to travel from Los Angeles to Washington DC?

If you are driving a Toyota Prius it would consume approximately 60 gallons of gas. At $2.50 a gallon it would cost $150


How much will 11.4 gallons of gas cost?

Depends on the cost of the gasoline per gallon.