answersLogoWhite

0


Best Answer

$7.44

By the way, the question should've been asked: If ice-cream is sold for $4.96 for 4L, how much would 6L cost?

What you had was grammatically wrong.

User Avatar

Wiki User

15y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

TaigaTaiga
Every great hero faces trials, and you—yes, YOU—are no exception!
Chat with Taiga
RafaRafa
There's no fun in playing it safe. Why not try something a little unhinged?
Chat with Rafa
RossRoss
Every question is just a happy little opportunity.
Chat with Ross

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: Ice-cream is 4.96 for 4 liters how much is 6 liters cost?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp
Related questions

How many liters is a 496 cubic inch motor?

5.36 liters.


How much did viscera weigh?

496 pounds


How much is three-fourths of 496?

372


How much is 31lb in oz?

31 pounds is 496 ounces.


What is 496 in percentage form?

49600%496= 496 * 100%= 49600%


What is 496 percent of 1240?

496/1240 x 100 = 40 Therefore, 496 is 40 percent of 1240.


How much is 225 kilograms?

225 kilograms equates to about 496 pounds.


What is the percentage of 496?

percentage of 496 = 49600%


What is 496 written as a fraction?

496/1


496 ounces equals how many pounds?

496 ounces = 496/16 pounds = 31 pounds


What is 496 minus 237?

496 - 237 = 259


Is 496 a deficient number?

No - 496 is a perfect number.