It is 4 pence: an unlikely price in 2017!
Wenatchee, Washington, often referred to as the "Apple Capital of the World," ships out approximately 2.5 million boxes of apples each year. This amounts to around 100 million pounds of apples, making it one of the largest apple shipping regions in the United States. The area's favorable climate and rich soil contribute to its robust apple production.
100 The basket wil be empty but you'll have 100 apples!
90 pounds 100 pounds = 100% 10 pounds = 10% 100 - 10 = 90
There are 99 apples. Since the highest multiple of 3 less than 100 is 99.
5% of 100 pounds= 5% * 100= 0.05 * 100= 5 pounds
100 x 8 = 800 pence or £8 (eight pounds).
No. Apples contain 100% apple.
Well, honey, if an apple costs c cents, that means it costs c/100 dollars. So, if you have d dollars, you can buy d/(c/100) apples. Just divide the total dollars by the cost of each apple in dollars to get the number of apples you can buy. Math doesn't have to be a pain in the tush, darling!
you and I would have 101 apples
APPLES
$499
There are about 6200 calories in 100 green apples. U R welcome
It all depends on the size of each apple and it's weight.
100 pounds
20 dollars and 100 cents
it will cost about 100 pounds
$40-$100