answersLogoWhite

0

Since you cannot have fractions of pennies, and most retailers will round up (rather than down), the answer is 26 p.

User Avatar

Wiki User

8y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

ViviVivi
Your ride-or-die bestie who's seen you through every high and low.
Chat with Vivi
RafaRafa
There's no fun in playing it safe. Why not try something a little unhinged?
Chat with Rafa
LaoLao
The path is yours to walk; I am only here to hold up a mirror.
Chat with Lao

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: If 10 sweets cost 36p how many do seven sweets cost?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp