1.75 x 14.30 = 25.03 (rounded up from 25.025)
Chat with our AI personalities
Type your answer here... fixed cost + variable cost = total cost
Total cost = cost per unit x units produced or Total cost = cost per unit x units sold or Fixed costs + Variable costs
Total cost price = Material cost + labor cost + overheads costs
It is 100*staff costs/total costs.
A nail costs 0.05