3 times 59 = $1.77 cents
it is 60 cents.
10 cents and the bucket costs 20 cents.
88.5 cents
define cost and selling price
30 cents is the answer
Cost of 6 rolls: 3 times 59 = 177 cents
If 2 rolls cost $1.28, then one roll of tape will cost 64 cents.
Less than 3 cents a gallon.
In 1980, the cost of newspapers ranged from around 15 to 50 cents per copy, with some larger city papers costing slightly more. The price would vary depending on the location and the specific newspaper.
Gasoline is selling for about 40 cents per gallon in Iran.
like a coca cola bottle shape.(so people say)
any were from 55- 80 cents depends on make up of the happy meal..
Mcdonalds 1st opened as a shake bar selling their thick shakes and had 2 burgers on their menu. The hamburger for .16 cents u.s and the cheese burger for .17 cents.
You are buying house numbers. They cost 30 cents each.
It depends, you can make them from scratch for about 45 cents a dozen or you can buy them for about $2 or so. Or if they're on sale, under two dollars.
About 35-40 cents; those were the days when you could use 2 or 3 rolls of pennies to have enough gas for a weekend date.
As is the value of a coin from 1797 The George Washington