answersLogoWhite

0

The price of one metric ton of organic Oranges ranges from $350 to $600.

User Avatar

Wiki User

11y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the price for one metric ton of garlic?

The price for one metric ton of garlic can vary depending on the region, quality, and market demand. On average, the price can range from $800 to $2000 per metric ton.


What is the price per pound of a metric ton?

That depends on what substance the dealer has a metric ton of. If it's a metric ton of air, the price is probably quite low, although they would probably not offer to deliver it. It it's a metric ton of water, the price is probably a bit higher, but still quite low, and they might include delivery. If it's a metric ton of gold, I would expect the price to be very high; but it would be rather compact, and whatever quantity you buy would probably fit easily in the back seat of your car.


What is the current price of cement per metric ton?

260


What equal 1000 killograms?

1 metric ton.1 metric ton.1 metric ton.1 metric ton.


How many metric tons are in metric ton of clay?

There is 1 metric ton in a metric ton of clay. The metric ton is a unit of mass equal to 1,000 kilograms. So, a metric ton of clay weighs 1 metric ton.


What is the price for a metric ton of Gold?

Approximately$32, 620, 740 USD


What was the price of NBSK in 1994?

It averaged $566 per metric ton in 1994


What was the price of NBSK in 1995?

It averaged $871 per metric ton in 1995


What was the price of NBSK in 1996?

It averaged $591 per metric ton in 1996


What was the price of NBSK in 1999?

In October 1999 the price per metric ton of NBSK was just $560


What is bigger a metric ton or a customary ton?

a metric ton


What is the metric ton?

A metric ton is 1000kg.