answersLogoWhite

0

Six

4.1/2 = 9/2 = 18/4

18/4 divided by 3/4

is the same as 18/4 x 4/3

then (18 x 4) / (4 x 3)

is 72/12 = 6

or

remove both 4 from

18/4 divided by 3/4

leaving 18 divided by 3 = 6

or

3/4 x 2 = 1.1/2

and then 1.1/2 x 3 = 4.1/2

so 2 x 3 = 6

or

3/4 = 0.75

4.1/2 = 4.50

if something cost $0.75 how many could

be bought with $4.50 is the answer six.

User Avatar

Wiki User

9y ago

What else can I help you with?