Assuming you mean 3 for $1 then buying at 30 cents each is better. You will get 3 for 90 cents and save yourself 10 cents.
30 cents is the answer
3 ways. 10 cents+10 cents+10 cents=30 cents 20 cents+10 cents=30 cents 5 cents+5 cents+5 cents+5 cents+5 cents+5 cents=30 cents Hope that helped you
30 cents/2 dollars = 30 cents/200 cents = 3/20 = 100*3/20% = 15%
Well honey, 3 dimes are worth 30 cents and 1 nickel is worth 5 cents, so together they make 35 cents. That's not enough to buy you a cup of coffee these days, but it's still better than nothing!
one dollar eighty cents0.30 x 6 = 1.80
30 cents per can is the better buy. You can buy three cans for 90 cents.
Make a fist with each hand. Each finger represents a dime. Hold up three fingers for each of the three cans. Is that more or less than a dollar? It is less, therefore the brand at 30 cents per can is the better value.
13.80 ÷ 30 = 0.46 each46 cents US or 46 pence in British money
30 cents
30 cents is the answer
C* = CT / NP = $13.80 / 30 PS = 46 cents per Popsicle
You are buying house numbers. They cost 30 cents each.
feeder goldfish you can also use minnows but feeder goldfish are better because they are bigger they are about 30 cents each
30 to 40 cents each
3 ways. 10 cents+10 cents+10 cents=30 cents 20 cents+10 cents=30 cents 5 cents+5 cents+5 cents+5 cents+5 cents+5 cents=30 cents Hope that helped you
.70 cents
30% of $1 is (.30 x 1.00= .30 cents) hope this gives you a better visual.