answersLogoWhite

0

Five apples for 120 cents is better. 174/6= 29 120/5= 24 The six apples are more expensive, for one of the you pay 29 cents. For one apple in the five apples you only pay 24 cents. You save a nickel.

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?