answersLogoWhite

0

The cost price of a snack box can vary widely depending on its contents, packaging, and brand. Typically, prices range from a few dollars for basic snack boxes to over $30 for gourmet or specialty options. To determine the exact cost price, it's best to check with specific retailers or manufacturers for their pricing.

User Avatar

AnswerBot

1mo ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does a bird box cost?

They vary in price


What is an expression for 4 snacks at n pence each?

An expression for 4 snacks at n pence each would be ( 4n ). This represents the total cost of the snacks, where ( n ) is the price of one snack in pence. Thus, if you multiply the price of one snack by the quantity, you arrive at the total cost.


What is the unit price for a 35 oz box of cereal that cost 5.60?

As a 35 oz box is a unit in this case the unit cost is 5.60


How much money does 342 boxes of tea cost now?

To determine the cost of 342 boxes of tea, you need the price per box. For example, if each box costs $5, then 342 boxes would cost 342 x $5 = $1,710. Please provide the price per box for an accurate calculation.


What would it cost to ship a ten pound box fro Ontario Canada to Colorado Springs Colorado?

It's difficult to find a cost without knowing the size of the box and where in Ontario you are shipping from. Price varies a bit according to where in Ontario. The size of the box makes a big difference in price as well. A rough cost, based on a 5 x 5 x 5 box (randomly picked size) it would cost about $35. You need to take the parcel to Canada Post and get a price.


How much does a box of four balls cost if they are 2.96?

If a box of four balls costs $2.96, then the total cost for that box is simply $2.96. There is no need to perform any additional calculations, as the price is already provided.


Is cold cereals a meal or snack?

Both! On some cereal box's it will tell you how much is a meal and how is a snack.


How much should Phillips Freeview box cost?

Depending upon the exact extra features along with the varying size of the box the price of a Phillips Freeview box will cost any where from $100-$700 or even more.


How much does a box of cigaretts cost?

mass 1-21-09 Price of cig 6.75


How much does vending machines cost?

It depends on the price of the vending machine, the price of the products, and the amount of visibility the vending machine has.


What does a box of Girl Scout cookies cost in 2011?

Each Girl Scout council determines the price of the cookies for their council. For the 2011 cookie sale, some councils set their price at $3.50 per box and some councils set their price at $4.00 per box. Other councils may have set a different price.Use the Girl Scout Cookie Finder to contact your local Girl Scout council.The cost is $3.50 a box.


How much does a post office box in Las Vegas cost?

A PO Box, in the city of Las Vegas, cost is dependent on the size of the box. Post office boxes range in price, beginning as low as $19 and is much as $49 per year.