15 dollars/hour is the unit rate
Chat with our AI personalities
Yes, it is.
$17 for every hour.
The unit rate of 13 dollars for 4 pounds is 3.25 dollars per pound.
45mls/hour
Usually (distance unit) per (time unit) per (second time unit). EX: miles per hour per minute.