You can buy 11.
To determine how many yogurts you can buy with 5 pounds, you need to convert pounds to pence. Since 1 pound is equal to 100 pence, 5 pounds is equal to 500 pence. To find out how many yogurts you can buy, divide 500 pence by 45 pence per yogurt. Therefore, you can buy 11 yogurts with 5 pounds.
10 British pounds = 12 Euros (11.9655436 to be exact)
The dress she bought at the thrift store costs a fraction of the ones she liked at the mall.
8 Pounds is equal to 800 Pence. You could get 18 papers with some change left over.
You can buy 11.
Eleven yogs, and you will have some change left over.
To determine how many yogurts you can buy with 5 pounds, you need to convert pounds to pence. Since 1 pound is equal to 100 pence, 5 pounds is equal to 500 pence. To find out how many yogurts you can buy, divide 500 pence by 45 pence per yogurt. Therefore, you can buy 11 yogurts with 5 pounds.
what does bought in costs mean
If you mean pounds, it costs about $134 for 20 pounds of titanium keeping in mind that the price changes often.
You bought 1 pound of ham since it weighed 1.25 pounds. To find out the cost per pound, $4.99 ÷ 1.25 pounds = $3.99 per pound.
it costs 300000000000000000000000000000000000000 farts mwahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha]\
128/4 = 32 meaning each yoghurt costs 32p 32 x 100 = £32.00.
One standard container of yogurt (known as "yoghurt" in some cultures) costs approximately eight lengths of rope, and thirty pence.
1,000,000,000,000,000 pounds
It costs £17.95
a Nintendo ds lite costs about £199 pounds but including a ds game it costs about £225 pounds but they are extremly good i have got one and there ace alot In US dollars it is about $159.99 bu with a game almost 200 dollars. If you get them at a car boot sale, they are a lot cheaper. By a lot I mean "A LOT!". I bought mine for £10.00! Lucky me!