by selling 125 cassettes a man gains an amount equal to the selling price of 5 cassettes. find the gain percent?
not on the net :(
25% if 13 is a fractional number. You cannot have a fractional number of students.
To find the total cost of the items used by the housewife, we multiply the quantity of each item by its price per kg and then sum these amounts. Wheat: 10 kg × Rs. 1.50 = Rs. 15.00 Fuel: 20 kg × Rs. 2.00 = Rs. 40.00 Sugar: 5 kg × Rs. 1.50 = Rs. 7.50 Oil: 2 kg × Rs. 2.00 = Rs. 4.00 Adding these together, the total cost is Rs. 15.00 + Rs. 40.00 + Rs. 7.50 + Rs. 4.00 = Rs. 66.50.
Rs 40101 thousand
Reflexive
not on the net :(
web
goiya dae
hai sir how to prepare for placements
A 1991 RS came with a World Class T5 transmission
I think RS Aggarwal is better as it has diff. ques. as compared to RD Sharma Which has ques of same time
my basic pay is rs. 18100/- including grade pay of rs. 4200/- whether i am eligible or not for first privilege class
Speech class is a class for people that need help with their talking. Like, they can say some sounds correctly. The most common sounds are: Rs, Shs, Ss, Ths and more. LIKE FOR ME I NEED HELP WITH RS AND SHS
Sceince (gcse) 2 B's or above Maths B English and Lit B A- Levels at leats B in biology and chemistry
The average of a tutor in India is Rs 900 for four subjects: 1. Chemistry 2. Physics 3.Biology 4.Maths
quaterly pass cost Rs 2500/-
There is information for class 10 CBSE on this website:https://kv1madurailibrary.wordpress.com/2013/02/11/class-x-sa-2-2013-maths-and-science-sample-papers/. This includes information regarding a blueprint for the class.