answersLogoWhite

0

Assuming the quality is the same, I suggest you divide the price by the mass (or weight), to get the unit price (price per kilogram) for different packages. That way you can then compare them.

User Avatar

Wiki User

9y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

FranFran
I've made my fair share of mistakes, and if I can help you avoid a few, I'd sure like to try.
Chat with Fran
TaigaTaiga
Every great hero faces trials, and you—yes, YOU—are no exception!
Chat with Taiga
RossRoss
Every question is just a happy little opportunity.
Chat with Ross

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: Which rate is the best deal for a package of peanuts?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp