Price varies depending where you live and the season.
In the UK, apricots are around £2.50 a kg if canned, and £7.50 per kg if dried according to ASDA.
3 kg of sugar at $1.50 per kg would cost $4.50 in total.
$1575 AUD per kg
The total cost of the 20 kg of apples at Rs 15 per kg is 20 kg * Rs 15/kg = Rs 300. The total cost of the 10 kg of apples at Rs 20 per kg is 10 kg * Rs 20/kg = Rs 200. The total weight of apples is 20 kg + 10 kg = 30 kg and the total cost is Rs 300 + Rs 200 = Rs 500. Therefore, the average cost per kg is Rs 500 / 30 kg = Rs 16.67 per kg.
110.45kg converts to about 243 pounds @2.2lbs per kg
1.3 kg/met./sec
how much is 2.5 kg of bacon at $6.40 per kilogram
500 INR per kg
Some sources say 50 pounds of apricots per bushel, but the National Association of State Departments of Agriculture says 48 pounds.
4.40 per kg x 2.25 kg = 9.90
Approximately 1.5 kg of apricots is equivalent to about 6 to 7 cups when chopped or sliced. This conversion can vary slightly depending on the size and density of the apricots. Generally, one cup of chopped apricots weighs around 200 grams.
1.29 per pound equals 2.84 per kg.
1.8 mg in 5 apricots
14.25 kg at 3$ per kilogram is 42.75$
brass per Kg
3 kg of sugar at $1.50 per kg would cost $4.50 in total.
About Rs 40 per Kg in India Or about $ 1 per KG
1000 grams.