answersLogoWhite

0

If you mean the price, then it would be best to contact your local water company in Santa Ana wouldn' it?

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much is it per gallon if I bought 1000 gallons of water for 12.00?

12 divided by 1000 is 1.2 cents per gallon


If 1 gallon treats 1000 gallons how much do you need to treat 25 gallons?

This is a ratio: whatever : treat 1 gallon : 1000 gallon ? gallon : 25 gallon First find out how much treats 1 gallon (divide both sides by 1000): 1 ÷ 1000 gallon : 1000 ÷ 1000 gallon → 0.001 gallon : 1 gallon Now find out how much treats 25 gallons (multiply both sides by 25) 25 × 0.001 gallon : 25 × 1 gallon → 0.025 gallon : 25 gallon → you need 0.025 gallons.


How much does tap water cost per gallon in Connecticut?

On average its about 1.85$ per 1000 gallons so, .00185$ per gallon.


How much would gas cost at 5 dollars per gallon at 5 miles to the gallon for 1000 miles?

$1000.


1 gallon is equal to how much metric tons?

1 US gallon = 3.78541178 liters. Only if you mean pure water, then 1000 litres of water weighs 1 metric tonne. 1000 litres of water are 264.172052357 gallons that weigh 1 metric tonne.


How much is a mega gallon of water?

the answer is a mega gallon of water


How much would it cost to drive 1000 miles at 10 mpg if gas costs 4.00 per gallon?

1000 miles / 10 miles/gallon = 100 gallons * 4 $/gallon = $400


How much does an empty 1000 gallon propane weigh?

500 pounds


How much pound make a gallon?

A US gallon of water is 8.35 pounds. An Imperial gallon of water is 10 pounds.


How much gas does a hyundai santa fe hold?

Mine has a 25 gallon tank.


How much does a gallon of water weigh in pounds?

A gallon of water weighs approximately 8.34 pounds.


How much water is in a gallon?

128