answersLogoWhite

0

The price of distilled water varies depending on which company you use and whether or not you buy in bulk. The average cost for a 5 litre bottle is around å£8.50.

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?

Related Questions

Why is the ocean water not distilled into drinking water or used to supplement the water supply?

Because the cost per gallon is so high, it makes it uneconomical.


What is the cost per gallon of desalinated sea water?

what is the cost per gallon for desalinated sea water


How much does water cost per gallon in South Carolina?

Cost per gallon for water in the South Carolina varies on the source. A city prices the cost of a gallon of water on the current states of supplies.


How much does tap water cost per gallon in Michigan?

Tap water does not cost very much per gallon in Michigan. You can purchase it in grocery stores under $3 per gallon.


How much does tap water cost per gallon?

$6


How much does it cost per gallon of water for desalination?

it depends on where you are and how you do it.


How much does tap water cost per gallon in Connecticut?

On average its about 1.85$ per 1000 gallons so, .00185$ per gallon.


What is the cost of water per gallon in Tennessee?

In Tennessee, a gallon of water will cost approximately $1.00 at Walmart for the Walmart brand. The prices for other brands will vary.


If gallon of paint costs 20.74 per gallon what is the cost per liter?

If gallon of paint costs $20.74 per gallon its cost per liter is about $5.48


How much does tap water cost per gallon in Georgia?

$5.00 per cubic foot


What was the cost of gas per gallon?

4.00 per gallon


How much does a gallon of water cost in Maryland?

The cost of a gallon of water in Maryland can vary depending on the source and if it is bottled or tap water. On average, a gallon of tap water in Maryland may cost around $0.002, while bottled water may cost around $1 to $2 per gallon.