answersLogoWhite

0

5 US gallons = 5 x 128 ounces = 640 ounces cost of 1 ounce = 130.00/640 = 0.203125

User Avatar

Wiki User

16y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

EzraEzra
Faith is not about having all the answers, but learning to ask the right questions.
Chat with Ezra
FranFran
I've made my fair share of mistakes, and if I can help you avoid a few, I'd sure like to try.
Chat with Fran
JordanJordan
Looking for a career mentor? I've seen my fair share of shake-ups.
Chat with Jordan

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: 130.00 for 5 gallons - how much for an ounce?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp