answersLogoWhite

0

do the math and multiply 5x53

User Avatar

Wiki User

9y ago

What else can I help you with?

Related Questions

Marcy bought 6 apples priced at 0.35 each She used a coupon worth 0.50 off the total cost Which number sentence can be used to find how much money Marcy needed in order to buy the apples?

Marcy bought 6 apples priced at $0.35 each. She used a coupon worth $0.50 off the total cost. Which number sentence can be used to find how much money Marcy needed in order to buy the apples? Solution: 6 apples priced at 0.35 each Therefore cost of 6 apples= $(6 × 0.35)=$2.1 now, She used a coupon worth $0.50 off the total cost $2.1-$0.50=$1.60 Number sentence can be used to find how much money Marcy needed in order to buy the apples: (6 × 0.35) - 0.50 = 1.60


Which apple spoil first the granny smith one or the fuji one?

I would say granny smith is on lower priced, and stored longer, and has a tendency to go bad over the fuji apples.


What if your recipe for banana pudding calls for two pounds of bananas If they are priced at four pounds for 0.99 how much would you pay for two pounds?

$0.50


What is special about apple ear pods?

Apples earpods work noticeably better than Apples previous earphones, as well as some more expensive ones. They are priced at $30, and are better because rather than adding expensive materials, or making making the earphones more advanced to produce better sound, Apple just changed the structure and add vents. The earphones channel sound directly to the eardrum, rather than bouncing around before reaching it. The vents improve bass (not incredibly great, but noticeable) and mid-range sound, by reducing air pressure in the earphones and allowing it to move more freely. I recommend Apples earpods to people who want better sound quality headphones at a lower price.


Can you tarde in your console for cash at game?

As Far As I Know You Can I Think You can trade in a gamecube for 19.99 pounds and a Nintendo wii for 120.00 pounds I don't know the other priced of consoles!As Far As I Know You Can I Think You can trade in a gamecube for 19.99 pounds and a Nintendo wii for 120.00 pounds I don't know the other priced of consoles!


What is the cost of a 2.6 pounds of meat priced at 1.86 per pound?

Approximately $4.84.


Does Sky Anytime offer any package deals that are affordably priced?

"Affordably priced" is a subjective term, but they are competitively priced with other service providers. A basic bundle which they promote for a one year service contract costs 356 pounds.


You bought a new pair of shoes they where priced 40 on the rack and you were charged 45 at the till can this be correct?

I bought a new pair of shoes they where priced 40 pounds on the rack and you were charged 45 pounds at the till can this be correct? I returned for a 5 pound refund but was refused


Which of the following scenarios could be represented by the expression 12x plus 7y?

The expression 12x + 7y represents a scenario where you have 12 items of one type (represented by x) and 7 items of another type (represented by y), and you want to find the total value when each item is worth a certain amount. For example, if x represents apples priced at $12 each and y represents oranges priced at $7 each, then 12x + 7y would give you the total cost of buying those items.


What sort of price range is John Lewis wallpaper?

John Lewis wallpaper is priced moderately from 22-40 pounds. The company also offers a higher quality wallpaper in the range of 55-80 pounds. There is a little bit of something for everyone.


How much does it cost to stay in the Beaufort Hotel?

The Beausfort Hotel has a Junior suite single room which is priced at 153 pounds per night. Alternatively the Beausfort Hotel offers a Deluxe Twin suite with a starting price of 288 pounds per night.


Who has the lowest priced tires?

Walmart has the lowest priced tires