It's free! You just have to pay for the explosion proof electrical and vehicle crash protection around it.
Chat with our AI personalities
Yes 48you in
$40.62 / 12.5 gallons = $3.2496 a gallon = $3.25 a gallon- roundedBut if this question is for a logic class, it can be assumed that if the tank holds 12.5 gallons, they would have filled up only 12 gallons of gas as it is not possible to drive on an empty tank.$40.62 / 12 gallons = 3.385 = $3.39 a gallon.
1.5 hours
Dimensions are 28'' wide, 45" tall, and 60" long for a 275 gallon fuel tank.
1 hour and a half, or 90 minutes.