it's a fact that they're one million, millions in a bag of millions!
You can get 70 sweets for 1.40 if they are 2 each.
Oh, dude, let me break it down for you. So, first, you add up the parts of the ratio, which is 2 + 3 + 4 = 9. Then, you divide the total number of sweets by 9 to find out how many each part represents, which is 126 รท 9 = 14. Finally, you multiply each part of the ratio by 14 to find out how many sweets each of them gets: Kaitlin gets 2 x 14 = 28, Deasia gets 3 x 14 = 42, and Aisha gets 4 x 14 = 56. Voilร !
Oh, dude, math time! So, if the headmaster brings in 423 sweets and each child gets 16, you just divide 423 by 16 to find out how many children get 16 sweets. That's like, around 26 children. But hey, who's counting anyway, right?
there are 36 sweets in a jar
it's a fact that they're one million, millions in a bag of millions!
227kg = 500lb 7.2oz
You can get 70 sweets for 1.40 if they are 2 each.
The number of bags of sweets in 1kg would depend on the weight of each individual bag of sweets. For example, if each bag weighs 100g, then there would be 10 bags in 1kg.
You can buy 36 sweets because: 74 divided by 2 is 36.
Millions and millions each day
millions
millions
Oh, dude, let me break it down for you. So, first, you add up the parts of the ratio, which is 2 + 3 + 4 = 9. Then, you divide the total number of sweets by 9 to find out how many each part represents, which is 126 รท 9 = 14. Finally, you multiply each part of the ratio by 14 to find out how many sweets each of them gets: Kaitlin gets 2 x 14 = 28, Deasia gets 3 x 14 = 42, and Aisha gets 4 x 14 = 56. Voilร !
Millions.
Millions or more ....
Millions.