Oh, dude, math time! So, if they pay 18 for 12 dozen buttons, that's like 1.5 per dozen. If 1 dozen costs 1.5, then 4 dozen would cost 6. So, like, 4 dozen buttons would cost 6.
450 dollars
Sorry, 3 for a dime is 0.10/3 = 10/300 = .033 cents each; A dozen and a half is 18; 18 x .033 = 60 cents
You estimate how much you will pay for groceries for a week when you make a budget. You estimate how much a car will cost if you decide to pay for it monthly. If you have a bank account you estimate how much money you spend so you don't go over the limit.
It depends on how much a gallon of gasoline costs you. If you pay $2.75 per gallon, the 2,500 mile trip would cost about $491.07 at 14 mpg.
49.64
450 dollars
50.80 in total.
How much would someone pay for a dozen ears of sweet corn in 1919?
as much as you are willing to pay!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rather than ask the cost, it is more meaningful to ask "Wow long did a person have to work to earn enough to buy a dozen eggs?".In the early 1940 the average pay was less than 50 cents an hour. Eggs were about 49 cents/dozen. his means you'd have to work an hour to buy a dozen eggs. In America in 2017 minimum wage is about 8$/hr and eggs about 3$/dozen. You have to work half an hour to buy a dozen eggs.
you have to pay on paper view
how much you got to have on your phone
as much as you are willing to pay!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
They cost what you pay for them.
How much you have to pay for something.
alot
as much as you want it to pay use your imagination like i do