answersLogoWhite

0

To solve this problem, we can set up a proportion. If 9 ties cost $108, then 1 tie would cost $108/9 = $12. Therefore, 13 ties would cost 13 * $12 = $156. So, 13 ties would cost $156.

User Avatar

ProfBot

2mo ago

What else can I help you with?