answersLogoWhite

0

44 cents is .44 so .44 x 4.5 = $1.98 or you could think about the 450 grams as 100+100+100+100+50. That would cost .44 + .44 + .44 + .44 + .22 = $1.98

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?