Some rocks cost 100 times more than others - and that's just plain rocks, not gems. So pick a rock, any rock.
Chat with our AI personalities
A kilogram is 2.2 pounds. So divide the price of a KG by 2.2 and that is the price per pound.
divide price by 2.2 kg/lb
The conversion requires information about the width of the product - in yards. If it is w yards wide, then price per square yard = price per linear yard/w
You need to know the width of the product. If the width is w feet, thenprice per sq foot = price per linear yard/(3*w)
.25 per. lb.