Four quarters and 1 dime.
Dollars or cents? Dollars?= 5500 pennies or 550 dimes or 1100 nickels or 220 quarters or 110 half dollars. Cents?= 1 half dollar and 1 nickel or 2 quarters and 1 nickel or five dimes and 1 nickel or 11 nickels or 55 pennies
If you are asking how 11 dimes can be represented mathematically, you would write it as 11 x $0.10, which equals $1.10. Each dime is worth 10 cents, so 11 dimes would be equal to 110 cents or $1.10 in total.
let m = # of miles traveled: 110 + .30m = 50 + .70m solve for m: 60=.40m m = 150 so 150 would be where company A would cost exactly the same as company B therefore you would have to go anything OVER exactly 150 miles to make company A better.
110 of them.
You can multiply 2 times 11 times 5 to make 110! (2x11=22x5=110)
Dollars or cents? Dollars?= 5500 pennies or 550 dimes or 1100 nickels or 220 quarters or 110 half dollars. Cents?= 1 half dollar and 1 nickel or 2 quarters and 1 nickel or five dimes and 1 nickel or 11 nickels or 55 pennies
I think maybe 110% if a dollar is 100%
If you are asking how 11 dimes can be represented mathematically, you would write it as 11 x $0.10, which equals $1.10. Each dime is worth 10 cents, so 11 dimes would be equal to 110 cents or $1.10 in total.
110
Currently 110 coins each as of July 29, 2011.
It depends on what is a percent of, if its a percent of 100 then if would be 110%
let m = # of miles traveled: 110 + .30m = 50 + .70m solve for m: 60=.40m m = 150 so 150 would be where company A would cost exactly the same as company B therefore you would have to go anything OVER exactly 150 miles to make company A better.
If the cost relationship is linear no matter how many pieces are built or ordered, then take 110 US dollars divided by the 800 pieces it would buy to get .1375 cents cost per piece. Now that we know how much 1 piece would cost you can multiply it by whatever quantity you want. So 200 pieces times the .1375 cents cost per one piece equals $27.50.
$110
A one-ounce box of raisins has about 110 raisins and costs about 25 cents
are u asking for a month or more ? but for a month i would do this : (110 x 0.12) + 29.30 = 13.20 + 29.30 = 42.50 he would pay 42 dollars and 50 cents for a month
110 of them.